Czy szampon do włosów bez parabenów zregeneruje strukturę włosa?

Pityver.pl

Ludzki organizm, dzięki doskonałym zdolnością regeneracyjnym własnych komórek, przy założeniu prawidłowego funkcjonowania, jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z wieloma przypadłościami. Dlatego często wystarczy samo odstawienie czynników drażniących czy chorobotwórczych takich jak kosmetyki z drażniącymi substancjami czy używki albo zła dieta, aby organizm sam wyszedł na prostą i odbudował swoje zdrowie. Jak zwykle jednak, potrzebna jest do tego świadomość samego użytkownika, który musi wiedzieć, które z otaczających go i używanych regularnie rzeczy są dla niego szkodliwe i w jaki sposób zastąpić je takimi bardziej pozytywnymi.

Kosmetyki codziennego użytku

Niestety bardzo często wybierane przez nas codziennie produkty spożywcze czy stosowane codziennie kosmetyki, mogą mieć bardzo różny skład chemiczny, a przez to oddziaływać na organizm człowieka mniej lub bardziej negatywnie. Naturalne kosmetyki jak szampon do włosów bez parabenów (np. szampon Pityver) czy żele pod prysznic bez sls i parabenów  to produkty w stu procentach:

 • naturalne,
 • hipoalergiczne,
 • łatwo przyswajalne,
 • adekwatny do długotrwałego stosowania,
 • bez przeciwwskazań farmakologicznych i leczniczych,
 • wzbogacane naturalnymi ekstraktami ziołowymi czy owocowymi,
 • neutralne dla powłoki lipidowej skóry i włosa,
 • spłukujące się pod samą bieżącą wodą bez konieczności stosowania silnych detergentów.

Naturalnie warto przy tym pamiętać, że takie produkty jak szampon do włosów bez parabenów, mogą ulegać zdecydowanie szybszemu psuciu. Dlatego warto sięgać po takie modele, które mają odpowiednie pompki czy dozowniki uniemożliwiające dostanie się tlenu do samego kosmetyku. Równie istotne jest prawidłowe przechowywanie takich kosmetyków – zamknięte w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu – a po ich otwarciu, jak najszybciej je wykorzystać i użyć do samego końca.

Proces odbudowy włosa

W procesie odbudowy włosa, który może zostać zainicjowany poniekąd automatycznie przez sam organizm, bardzo ważne jest stworzenie odpowiedniego środowiska. Najłatwiej osiągnąć to przywracając skórze i włosom ich równowagę, stosując chociażby szampon do włosów bez parabenów. Korzyści wynikające z takiego działania, a zauważalne natychmiast w działaniu całej morfologii oraz metabolizmu włosa czy skóry, to chociażby:

 • odbudowanie warstwy lipidowej na skórze i włosach, a więc przywrócenie naturalnej bariery ochronnej wytwarzanej przez komórki zdrowego organizmu,
 • otwarcie porów włosa i skóry, dzięki czemu unormowany zostaje łojotok a skóra i włosy nie ulegają tak szybkiemu przesuszaniu,
 • ułatwienie transportu substancji odżywczych i regeneracyjnych ze środowiska do wnętrza komórki.

Wszystkie powyższe kroki stawiane razem są gwarancją dojścia do celu, którym w tym przypadku jest oczywiście stworzenie warunków do naturalnej odbudowy struktury zdrowego włosa. Zamiast sięgać po bardzo kosztowne leki, maseczki czy odżywki, niekiedy dużo lepsze efekty przynosi po prostu wyeliminowanie tych kosmetyków, które są szkodliwe i pozwolenie skórze czy włosom na samodzielną pracę w kierunku równowagi metabolicznej, hormonalnej i biochemicznej.

Bibliografia:

1.Macura A.B., Pawlik B., Leczenie grzybic. Zarys mikologii lekarskiej, 1998
2.Mayser P., Imkampe A., Winkeler M., Growth requirements and nitrogen metabolism of Malassezia furfur. 1998

5 (100%) 3 ocen
Pityver.pl
http://bez-parabenow.pl/wp-content/uploads/kobieta2-1024x373.jpg

3 Odpowiedzi

 1. „Naturalnie warto przy tym pamiętać, że takie produkty jak szampon do włosów bez parabenów, mogą ulegać zdecydowanie szybszemu psuciu. Dlatego warto sięgać po takie modele, które mają odpowiednie pompki czy dozowniki uniemożliwiające dostanie się tlenu do samego kosmetyku. Równie istotne jest prawidłowe przechowywanie takich kosmetyków – zamknięte w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu – a po ich otwarciu, jak najszybciej je wykorzystać i użyć do samego końca.”

 2. Ostatnio znalazłam cały artykuł na temat kosmetyków bez sls. Powiem szczerze , że nie sądziłam , że w szamponach czy żelach pod prysznic jest tyle chemii i sztuczności. Dobrze wiedzieć co się tak naprawdę kupuje i warto czytać skład.

Napisz odpowiedź...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *