Ile kosztują kremy bez parafiny i parabenów?

Pityver.pl

Coraz więcej kobiet zaczyna zwracać obecnie uwagę na skład kosmetyków, które stosują na co dzień. Okazuje się bowiem, że producenci popularnych kosmetyków bardzo często stosują w nich składniki, które wcale nie są korzystne dla naszej skóry, a mogą jej bardzo zaszkodzić. Dlatego, tak ważne jest, aby zawsze czytać etykiety na kosmetykach i wybierać te najbardziej naturalne. Specjaliści zalecają, aby w przypadku kremu do twarzy unikać parafiny oraz parabenów.

Dlaczego parafina nie jest dobrym składnikiem kremu?

  • Przede wszystkim – jest to produkt destylacji ropy naftowej.
  • Zatyka ona pory skóry i uniemożliwia wymianę gazową.
  • Stwarza w skórze warunki beztlenowe, które sprzyjają powstawaniu bakterii i stanu trądzikowego.
  • Uniemożliwia wydostanie się sebum na zewnątrz.
  • Powoduje kumulowanie się toksycznych metabolitów w skórze.
  • Uniemożliwia przedostanie się cennych składników odżywczych zawartych w kremie przez swoją warstwę.

W przypadku kremów z parabenami, można mówić już o ich toksycznym działaniu. Są to bowiem konserwanty, które przenikają przez skórę i dostają się prosto do układu krwionośnego. Często winne są zaburzeniom hormonalnym i innym problemom ze zdrowiem.

Dlatego, tak ważne jest, aby zawsze wybierać kremy bez parafiny i parabenów (np. krem na dzień Acnerose). Przede wszystkim, ich działanie jest znacznie bardziej skuteczne, ponieważ cenne składniki odżywcze dla skóry, a więc zioła i witaminy bez problemu przedostają się do skóry i mają szansę zacząć działać w najgłębszych jej warstwach. Poza tym, skóra oddycha i ma możliwość wydzielania naturalnego sebum. Kremy bez parafiny i parabenów nie zatykają porów skóry i nie natłuszczają jej. Dzięki temu, skóra również nie świeci się i można ją bez problemu zmatowić.

Co ciekawe, koszt takich kremów jest taki sam, jak w przypadku tradycyjnych kremów do twarzy, które składniki te zawierają. Oczywiście, wszystko zależy od konkretnej marki, jednakże skład kremów często wcale nie różni się poza tymi dwoma produktami. Zwykły krem bez parafiny i parabenów można kupić już za kilkanaście złotych w drogerii i w aptece. Warto wybierać te o najlepszym składzie, naturalne, botaniczne.

Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że krem bez parabenów ma krótszy okres przydatności do użytku. Należy tego pilnować, ponieważ po jakimś czasie kosmetyk zacznie się po prostu psuć. Parabeny wydłużają przydatność kremów nawet o kilkanaście miesięcy. Większość osób korzysta jednak ze swoich kremów maksymalnie przez okres miesiąca lub dwóch i kupuje kolejne opakowanie.

Kremy bez parafiny i parabenów dla skóry mają same zalety. Istnieje przecież możliwość znalezienia rozwiązania dla skóry suchej, które będzie chroniło jej naturalną barierę, bez parafiny. Warto szukać kremów z naturalnymi olejkami roślinnymi, które wspaniale regenerują i odnawiają skórę, a jednocześnie chronią ją przed działaniem wiatru i mrozu. Poleca się również, aby zawsze wybierać krem z niewielkim filtrem UV, nawet w miesiącach zimowych, ponieważ skóra twarzy jest narażona na działanie słońca i może zostać podrażniona.

Bibliografia:

1.Zawirska A., Adamski Z., Grzyby z rodzaju Malassezia, 2004

4.6 (91.43%) 7 ocen
Pityver.pl
http://bez-parabenow.pl/wp-content/uploads/krem.jpg

2 Odpowiedzi

  1. O, myślałam, że parafina jest dobra – sama do tej pory stosowałam krem do rąk z parafiną. Może faktycznie warto to zmienić.

  2. Parafina nawet w czystej postaci jest świetna dla naszej skóry. Warto szukać i używać naturalnych produktów i kosmetyków bez sls.

Napisz odpowiedź...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *