Jak szukać podkład bez parabenów?

Pityver.pl

Wiele kobiet zaczyna obecnie zwracać uwagę na skład kosmetyków, jakie stosują na co dzień. Okazuje się bowiem, że wiele z nich zawiera parabeny, a więc konserwanty, które wydłużają ich żywotność. Parabeny mają jednak bardzo szkodliwe działanie dla naszego zdrowia, jak donoszą badania. Okazuje się, że wchłaniane są przez nasz organizm i powodują problemy hormonalne, a mogą powodować nawet raka piersi. Najlepiej więc unikać ich i szukać kosmetyków bez sztucznych dodatków. Często problemem jest dobór odpowiedniego podkładu do twarzy bez parabenów.

W jaki sposób szukać takiego fluidu?

Przede wszystkim, kosmetyki do makijażu bez parabenów najczęściej oznaczone są skótem BDIH. Poza tym, warto czytać etykiety, ponieważ podkład bez parabenów na pewno w swoim składzie nie powinien mieć:

  • metylparabenu,
  • ethylparabenu,
  • isopropylparabenu,
  • propylparabenu,
  • butylparabenu i składników o podobnych nazwach.

Należy się ich wystrzegać, ponieważ podkłady stosowane są na bardzo delikatną i cienką skórę twarzy, która jest łatwo przepuszczalna i na pewno ogromna część parabenów dostanie się do naszego organizmu, siejąc w nim spustoszenie. Podkład bez parabenów można bez problemu kupić w dobrej drogerii lub nawet w aptece. Wiele popularnych i znanych firm ma obecnie w swojej ofercie takie kosmetyki i klientki chętnie je wybierają. Moda na naturalne kosmetyki rozprzestrzenia się na świecie błyskawicznie. Warto szukać podkładów mineralnych bez dodatku konserwantów, ponieważ są one najlepsze dla naszej skóry. Nie zatykają bowiem porów i pozwalają skórze oddychać i jednocześnie nie wysuszają skóry i dają efekt matowości, na czym zależy wielu osobom. Oczywiście, nie powinno się nakładać dużej warstwy tego kosmetyku, ponieważ może wówczas zatkać pory skóry i jednocześnie stworzyć efekt maski.

Warto pamiętać o tym, że podkład bez parabenów ma nieco krótszy czas przydatności do użytku. Należy więc wykorzystać całe opakowanie w ciągu dwóch – trzech miesięcy, ponieważ kosmetyk zacznie pleśnieć i się psuć. Większość pań nie ma z tym jednak najmniejszego problemu. Najlepiej kupować niewielkie opakowania podkładu tak, aby wystarczyły one z powodzeniem na ten czas. Podkładu nie powinno się używać po upływie okresu przydatności, ponieważ może on wywołać reakcję alergiczną. Najczęściej zaczyna się po prostu rozwarstwiać i nie ma szans, aby użyć go na skórze. Poza tym, podkłady często ważą się lub powstają w nich grudki. Jeżeli powstają one w pełni z naturalnych składników, wówczas może się przytrafić, że podkład zacznie pleśnieć.

Coraz więcej osób przekonuje się, że kosmetyki do twarzy bez parabenów to dla nich najlepszy wybór (np. krem na dzień Acnerose). Dostarczają bowiem skórze tego, co najlepsze i dbają o nią. Można za ich pomocą wykonać perfekcyjny makijaż, który również długo będzie utrzymywał się na twarzy i zamaskuje drobne niedoskonałości skóry. Parabeny nie są wcale potrzebne, aby uzyskać efekt profesjonalnego makijażu. Jedyną ich zaletą jest wydłużenie przydatności produktu do użytku, co nie jest niezbędne, a należy pamiętać o ich skutkach ubocznych i unikać ich stosowania.

Bibliografia:

1.Faergmann J., Rola drożdżaków rodzaju Malassezia w chorobach skóry, 2004
2.Theelen B., Cafarchia C., Gaitanis G., Dimitrios Bassukas I., Boekhout T., Dawson T.L., Malassezia ecology, pathophysiology, and treatment, 2018

4 (80%) 3 ocen
Pityver.pl
http://bez-parabenow.pl/wp-content/uploads/podklad.jpeg

2 Odpowiedzi

  1. „Przede wszystkim, kosmetyki do makijażu bez parabenów najczęściej oznaczone są skótem BDIH.”

    Dobrze wiedzieć, dziękuję za informację! : )

  2. A gdzie można znaleźć takie podkłady ? czy są dostępne w zwykłych drogeriach? Nigdy nie zwracałam uwagi na skład podkładu, bardziej na firmę, Jednak odkąd dostałam alergii szukam bardziej naturalnych kosmetyków.

Napisz odpowiedź...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *