Jak zadziała szampon bez sls i parabenów na zniszczone włosy?

Pityver.pl

Popularność kosmetyków naturalnych, ekologicznych czy bio – bez względu na ich nazwę i oznaczenie promocyjne – zaczyna przekładać się na ich ilość i jakość oraz cenę w sklepach. Już nie trzeba szukać bardzo drogiej i luksusowej naturalnej drogerii, aby znaleźć szampon bez sls i parabenów, a co najważniejsze dla przeciętnego nabywcy – nie trzeba dzisiaj już tak głęboko sięgać do portfela, aby na taki zakup sobie pozwolić. Dzięki konkurencji między największymi firmami farmaceutycznymi i kosmetologicznymi, naturalne produkty bez zbędnej syntetycznej chemii są dzisiaj tańsze, niż kiedykolwiek przedtem, a przy tym wcale nie tracą na swojej skuteczności.

Włosy suche i zniszczone

Problemem jest przede wszystkim sięganie po szampony z bardzo wysokim stężeniem szkodliwych substancji, które potrafią długo kumulować się w komórkach i prowadzić do uszkodzenia niektórych tkanek – tak działają parabeny, silikony oraz siarczany, czyli popularne SLS. Na długą metę, znacznie uszkadzają one  powierzchnię włosa i przenikają przez skórę do układu krwionośnego, nasilając problemy z przesuszaniem włosów czy ich łamliwością. Sięgnięcie po szampon bez sls i parabenów  (np. szampon Pityver) nie wyeliminuje problemu suchych i zniszczonych włosów natychmiast, ale znacząco poprawi jakość i kondycję włosa poprzez:

  • przywrócenie równowagi lipidowej, a więc umożliwienie włosom tworzenia swojej naturalnej bariery z ochronnego białka,
  • odbudowanie równowagi łojotokowej,
  • ułatwienie transportu wody do wnętrza i na zewnątrz włosa,
  • umożliwienie wchłaniania substancji odżywczych,
  • usunięcie z włosa warstwy silikonów,
  • wyeliminowanie silnie żrących substancji powierzchniowo czynnych z codziennej pielęgnacji skóry i włosów.

Dodatkowo, osoby stosujące szampon bez sls i parabenów wskazują dość często również na zdecydowane ułatwienie samego modelowania takich włosów i późniejszego układania fryzury. Wyeliminowanie licznych sztucznych chemicznych związków oblepiających włosy i zatykających ich pory, podnosi włosy i pozwala im swobodnie „oddychać”, co natychmiast widzą także osoby postronne.

Wybór odpowiedniej firmy

Znalezienie tego jedynego szamponu, żelu czy kremu, wcale nie jest takie proste, jednak metodą prób i błędów można dość szybko zorientować się, która marka lub która seria produktów, nie wywołuje żadnych reakcji uczuleniowych. Jednak dopiero wnikliwa analiza etykiety produktu i sprawdzenie jego składu jest w stanie sprawić, by klient miał stuprocentową pewność, że jego szampon bez sls i parabenów nie ma może w swoim składzie innych, równie szkodliwych substancji jak fosforany czy silikony.

Istotne jest jednak nie tylko to, co znajduje się w składzie danego kosmetyku, ale również w jakim jest stężeniu lub jakiej odmianie. Nie wszystkie silikony charakteryzują się równie szkodliwym wpływem na człowieka i niektóre dają się zmyć bez problemu pod samą bieżącą wodą. Podobnie z parabenami – zaalarmowani powinniśmy być dopiero po przekroczeniu przez parabeny w składzie danego produktu bezpiecznego stężenia na poziomie 0,19%.

Pityver.pl

One comment

  • Maja

    Oczywiście, że takie szampony bez sls i parabenów pomogą na zniszczone włosy! Tylko, że na efekty trzeba trochę poczekać – nic nie dzieje się od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *