Jak zadziała szampon bez sls i parabenów na zniszczone włosy?

Pityver.pl

Popularność kosmetyków naturalnych, ekologicznych czy bio – bez względu na ich nazwę i oznaczenie promocyjne – zaczyna przekładać się na ich ilość i jakość oraz cenę w sklepach. Już nie trzeba szukać bardzo drogiej i luksusowej naturalnej drogerii, aby znaleźć szampon bez sls i parabenów, a co najważniejsze dla przeciętnego nabywcy – nie trzeba dzisiaj już tak głęboko sięgać do portfela, aby na taki zakup sobie pozwolić. Dzięki konkurencji między największymi firmami farmaceutycznymi i kosmetologicznymi, naturalne produkty bez zbędnej syntetycznej chemii są dzisiaj tańsze, niż kiedykolwiek przedtem, a przy tym wcale nie tracą na swojej skuteczności.

Włosy suche i zniszczone

Problemem jest przede wszystkim sięganie po szampony z bardzo wysokim stężeniem szkodliwych substancji, które potrafią długo kumulować się w komórkach i prowadzić do uszkodzenia niektórych tkanek – tak działają parabeny, silikony oraz siarczany, czyli popularne SLS. Na długą metę, znacznie uszkadzają one  powierzchnię włosa i przenikają przez skórę do układu krwionośnego, nasilając problemy z przesuszaniem włosów czy ich łamliwością. Sięgnięcie po szampon bez sls i parabenów  (np. szampon Pityver) nie wyeliminuje problemu suchych i zniszczonych włosów natychmiast, ale znacząco poprawi jakość i kondycję włosa poprzez:

  • przywrócenie równowagi lipidowej, a więc umożliwienie włosom tworzenia swojej naturalnej bariery z ochronnego białka,
  • odbudowanie równowagi łojotokowej,
  • ułatwienie transportu wody do wnętrza i na zewnątrz włosa,
  • umożliwienie wchłaniania substancji odżywczych,
  • usunięcie z włosa warstwy silikonów,
  • wyeliminowanie silnie żrących substancji powierzchniowo czynnych z codziennej pielęgnacji skóry i włosów.

Dodatkowo, osoby stosujące szampon bez sls i parabenów wskazują dość często również na zdecydowane ułatwienie samego modelowania takich włosów i późniejszego układania fryzury. Wyeliminowanie licznych sztucznych chemicznych związków oblepiających włosy i zatykających ich pory, podnosi włosy i pozwala im swobodnie „oddychać”, co natychmiast widzą także osoby postronne.

Wybór odpowiedniej firmy

Na rynku znajdziemy kilkadziesiąt firm oferujących szampony bez parabenów, żele czy kremy, zatem decyzja wyboru wcale nie jest taka proste. Metodą prób i błędów można dość szybko zorientować się, która marka lub która seria produktów, nie wywołuje żadnych reakcji uczuleniowych. Jednak dopiero wnikliwa analiza etykiety produktu i sprawdzenie jego składu jest w stanie sprawić, by klient miał stuprocentową pewność, że jego szampon bez sls i parabenów nie ma może w swoim składzie innych, równie szkodliwych substancji jak fosforany czy silikony.

Istotne jest jednak nie tylko to, co znajduje się w składzie danego kosmetyku, ale również w jakim jest stężeniu lub jakiej odmianie. Nie wszystkie silikony charakteryzują się równie szkodliwym wpływem na człowieka i niektóre dają się zmyć bez problemu pod samą bieżącą wodą. Podobnie z parabenami – zaalarmowani powinniśmy być dopiero po przekroczeniu przez parabeny w składzie danego produktu bezpiecznego stężenia na poziomie 0,19%.

Bibliografia:

1.Kiedrowicz M., Ratajczak-Stefańska V., Maleszka R., Identyfikacja grzybów z rodzaju Malassezia oraz ocena ich występowania w skórze pacjentów z wybranymi chorobami dermatologicznymi i u osób zdrowych, 2010
2.Gupta A.K., Bluhm R., Summerbell R., Pityriasis versicolor, 2002

4.7 (93.33%) 3 ocen
Pityver.pl
http://bez-parabenow.pl/wp-content/uploads/zniszczone-wlosy.jpg

2 Odpowiedzi

  1. Oczywiście, że takie szampony bez sls i parabenów pomogą na zniszczone włosy! Tylko, że na efekty trzeba trochę poczekać – nic nie dzieje się od razu.

  2. Zrezygnowałam z farbowania włosów, gdyż były one bardzo zniszczone i suche. Fryzjerka poradziła mi stosowanie szamponów i kosmetyków bez sls, miało to odbudować strukturę włosa. Jednak po ich stosowaniu włosy był jeszcze bardziej suche i nie dały się rozczesać. Już sama nie wiem co mam używać, aby poprawić kondycję włosów.

Napisz odpowiedź...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *